Dvě stovky pracovníků Správy KRNAP a dobrovolníků závěrem minulého týdne vyrazily na turistické cesty vedoucí Krkonošemi s cílem vysbírat pohozené odpadky.
Správa Krkonošského národního parku vyzývá k boji proti lupině mnoholisté. Tato krásně kvetoucí rostlina představuje pro krkonošské luční druhy značné riziko.
Mezinárodní den rysů vyhlásilo před třemi lety 11 organizací zapojených do rozsáhlého evropského projektu 3Lynx[1], který je financován programem Interreg Central Europe.
Pastva na loukách se stala v posledních letech nedílnou součástí péče o významné botanické lokality Krkonoš. Ovce, kozy, skot i koně pomáhají na čtyřech desítkách lučních lokalit.
Ministr životního prostředí Richard Brabec v závěru minulého týdne podepsal novou vyhlášku o vymezení zón ochrany přírody Krkonošského národního parku.
Pracovníci závodu společnosti ŠKODA AUTO ve Vrchlabí dnes v Krkonošském národním parku v prostoru mezi Martinovkou a Medvědí boudou nad Špindlerovým Mlýnem vysadili 2 000 bříz bělokorých.
Na Přední Planině nad Špindlerovým Mlýnem právě v tyto dny roste nová hravá naučná stezka zaměřená na největší zvíře, které v Krkonoších můžete potkat – jelena.
Snaha generací odborníků a vědeckých institucí o vyhlášení Krkonoš národním parkem slavila úspěch v pátek 17. května 1963, kdy byl oficiálně vyhlášení Krkonošský národní park.
V současné době probíhá na regionálních pracovištích Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, na správách národních parků a na krajských a újezdních úřadech aktualizace podkladů v LPIS pro poskytování zemědělských dotací v rámci Agroenvironmentálně-klimatických opatření Programu rozvoje venkova 2014-2020 v gesci Ministerstva zemědělství.