Správa Krkonošského národního parku podporuje péči o cenné krkonošské louky. Díky několika běžícím projektům na podporu lučních společenstev obhospodařujeme nyní zhruba 120 lučních lokalit.
Tři stovky dobrovolníků a pracovníků Správy KRNAP vyrazily v pátek a sobotu na turistické cesty vedoucí Krkonošemi s cílem vysbírat pohozené odpadky, které tu zůstaly po letní sezóně. I přes nepřízeň počasí a vytrvalý déšť sesbírali sběrači 2,5 tuny odpadu.
Druhovou pestrost Krkonoš letos rozšířil velmi zajímavý druh hmyzu - kudlanka nábožná. Odborníci Správy KRNAP tuto samičku našli na louce nad Bolkovem u Rudníka (680 m n. m.). Její výskyt v Krkonoších zřejmě souvisí s rozšiřováním areálu v důsledku oteplování podnebí.
Rada KRNAP na svém zasedání 10. září schválila všemi přítomným hlasy návrh vyhrazení cest a tras v budoucích osmi klidových územích, které předložila Správa KRNAP.
Dospívající skauti a skautky z celého Česka v minulých třech měsících pomáhali v Krkonoších s odkorňováním kůrovcem napadených stromů, které musely padnout, ale jejich dřevo v lese zůstalo. Skauti vyslyšeli výzvu vedení organizace Junák - český skaut k pomoci Krkonošskému národnímu parku, který se vinou vysokého stavu populace lýkožrouta smrkového nachází ve vážné situaci.
Správa Krkonošského národního parku varuje: líbivá lupina se nenápadně plíží od chalup a ze zahrádek. Tato krásně kvetoucí rostlina však pro naše krkonošské luční druhy představuje veliké riziko.
Projekt "Obnovný management krkonošských luk" z Operačního programu životního prostředí úspěšně prošel schvalovací procedurou na Ministerstvu životního prostředí. Správa Krkonošského národního parku tímto projektem navazuje s péčí o krkonošské louky na již ukončený projekt LIFE Corcontica. Projekt "Obnovný management krkonošských luk" běží v letech 2018 až 2023.
19 profesionálních strážců a dalších sto členů stráže ochrany přírody si dnes v Krkonošském národním parku podvanácté připomíná Světový den strážců přírody (World Rangers Day).
Češi patří k velkým milovníkům psů a tak si je s sebou logicky obvykle bereme i na cesty do přírody, národní parky nevyjímaje. Zatímco v české části Krkonošského národního parku platí "pouze" povinnost mít svého psa pod jednoznačnou kontrolou, na polské straně státní hranice jsou pravidla striktnější.
Černý scénář uzavření Krkonoš pro veřejnost, kterým ve svém otevřeném dopise hrozil vládce hor Krakonoš, byl v tuto chvíli díky intervenci ministra životního prostředí Richarda Brabce odvrácen. Turisté však v Krkonoších musí zásadně změnit své chování.
Od pondělí 15. července zavádí Dyrekcja Karkonoskiego Parku Narodowego již tradiční opatření, reagující na vysokou letní návštěvnost vrcholu naší nejvyšší hory Sněžky – po tzv. „řetězové“ nebo „Cik-cak“ cestě od Slezského domu se zavádí až do 31. srpna jednosměrný provoz.
Správa Krkonošského národního parku letos vytáhla do boje s pohozenými odpadky v půvabné přírodě Krkonoš. Kromě kampaně Není zvěř jako zvěř spouštíme motivační soutěž nazvanou Lovci odpadků.