V důsledku opatření proti šíření epidemie onemocnění covid-19, která včera schválila Vláda ČR [1], uzavírá s platností od pondělí 12. října do odvolání, minimálně však do 25. října 2020, Správa KRNAP pro veřejnost expozice Krkonošských muzeí v Harrachově, Jilemnici, Pasekách nad Jizerou a Vrchlabí.
Ve druhém zářiovém týdnu podepsali během odborného semináře pořádaného Centrem Národního parku Saské Švýcarsko v Bad Schandau na téma “Labe – společné přírodní dědictví” představitelé osmi českých a německých chráněných území ležících podél toku Labe memorandum představující základní kámen jejich nadcházející přeshraniční spolupráce.
S ohledem na jarní situaci s koronavirem mnozí předpovídali, že v průběhu letních měsíců poklesnou počty zahraničních výjezdů a výrazně stoupne návštěvnost českých regionů.
Ve druhé polovině 20. století byla na hřebenech Krkonoš vysázena kleč, která nahradila porosty, vykácené v 18. a 19. století v rámci tzv. budního hospodaření.
Návštěvníci východní části Krkonoš si možná v hřebenových partiích mezi chalupou Na Rozcestí a Luční boudou všimli modrých či oranžových plastových praporků, mávajících na ně z vysokohorských luk.
"Právě jsme se vrátili z návštěvy Krkonošského národního parku a jsme nadšeni z vybavení pro návštěvníky, z naučných stezek, odpočinkových míst, opravených cest… Rádi bychom přispěli nějakým finančním darem na péči o Krkonoše…"
Od 1. července se na území KRNAP mění několik věcí. Především vstoupila v platnost nová zonace KRNAP a ministerstvem životního prostředí byla nově na území KRNAP vyhlášena tři klidová území a mění se značení cyklotras vyhrazených Správou KRNAP.
Při v pořadí desátém předávání Cen ředitele Správy KRNAP[1] se laureáty stalo devět význačných osobností či institucí, které přispěly k rozvoji Krkonoš a povědomí o našich horách.