Správa KRNAP chce již jedenáctým udílením Ceny ředitele Správy Krkonošského národního parku vyzdvihnout konkrétní osobnosti, které svou prací, výkony či občanskými aktivitami představují či představovaly významný přínos pro Krkonošský národní park či Krkonoše jako region.
Jelen lesní je největší savec Krkonoš. Na české straně hor jich žije přibližně 650. Pokud v zimě nemá ve volné přírodě dostatek potravy, působí škody v lese, především na přirozeném zmlazení.
Starých ovocných stromů v krajině ubývá, a proto v průběhu letošního podzimu Správa Krkonošského národního parku úspěšně pokračovala v podpoře výsadeb ovocných stromů do naší krajiny.
V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy“.
Hospodáři právě dokončují práce na jednotlivých loukách. Mezi poslední práce sezóny patří tradičně shánění stád pasených zvířat, případně přesekávání nedopasků.
Krkonošské květnaté louky jsou jedním z pokladů krkonošské přírody, kvůli kterým v našich nejvyšších horách před 57 lety vznikl Krkonošský národní park.
S koncem letní turistické sezony a blížící se zimou mají strážci napilno. V krátkém čase, než napadne sníh, musí z terénu odmontovat dřevěné terénní vybavení, které by sníh mohl poničit.