V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy“.
Hospodáři právě dokončují práce na jednotlivých loukách. Mezi poslední práce sezóny patří tradičně shánění stád pasených zvířat, případně přesekávání nedopasků.
Krkonošské květnaté louky jsou jedním z pokladů krkonošské přírody, kvůli kterým v našich nejvyšších horách před 57 lety vznikl Krkonošský národní park.
V důsledku opatření proti šíření epidemie onemocnění covid-19, která včera schválila Vláda ČR [1], uzavírá s platností od pondělí 12. října do odvolání, minimálně však do 25. října 2020, Správa KRNAP pro veřejnost expozice Krkonošských muzeí v Harrachově, Jilemnici, Pasekách nad Jizerou a Vrchlabí.
S ohledem na jarní situaci s koronavirem mnozí předpovídali, že v průběhu letních měsíců poklesnou počty zahraničních výjezdů a výrazně stoupne návštěvnost českých regionů.
Ve druhé polovině 20. století byla na hřebenech Krkonoš vysázena kleč, která nahradila porosty, vykácené v 18. a 19. století v rámci tzv. budního hospodaření.
Návštěvníci východní části Krkonoš si možná v hřebenových partiích mezi chalupou Na Rozcestí a Luční boudou všimli modrých či oranžových plastových praporků, mávajících na ně z vysokohorských luk.