Asi není třeba nikoho příliš přesvědčovat, že zábavní pyrotechnika ruší domácí i divoká zvířata a obtěžuje i mnohé lidi, zvlášť když si chtějí odpočinout od hluku města v tichu přírody.
Ekologická výchova Správy Krkonošského národního parku nabízí jedenáct vyzkoušených přednášek o Krkonoších vhodných do online výuky základních a středních škol.
Nezisková organizace Mnoho světů z Jilemnice ve spolupráci se Správou Krkonošského národního parku zajistila pokosení a úklid travní hmoty na dvou mokřadech nad Valteřicemi.
Dvě stovky pracovníků Správy KRNAP a dobrovolníků závěrem minulého týdne vyrazily na turistické cesty vedoucí Krkonošemi s cílem vysbírat pohozené odpadky.
Svým novým prezidentem včera na svém valném shromáždění na příští tři roky zvolila celoevropská asociace chráněných území Federace EUROPARC našeho kolegu ze Správy KRNAP Michaela Hoška.
Podobně jako v minulém roce i během letošních letních prázdnin Správa KRNAP pečlivě sledovala intenzitu a vývoj návštěvnosti zejména v hřebenových partiích Krkonoš.
Správa Krkonošského národního parku připravila v klášterní zahradě ve Vrchlabí v termínu od 13. do 17. září neobvyklý zážitkový program, který lze „zhlédnout“ pouze pomocí hmatu, sluchu a čichu.
Budeme mít v Krkonoších květnaté horské louky nebo budeme sbírat luční borůvky? To je dilema, které v posledních letech na řadě enkláv řeší odborníci na krkonošské louky.
Odpadkouši se divoce rozmnožují. Opakuje se situace z roku 2019, kdy bylo na spadnutí zavalení Krkonošského národního parku odpadky, respektive odpadkouši.
Voda v krajině je téma v posledních letech skloňované snad ve všech pádech. Mokřady, strouhy, vodopády, potoky a řeky se dostávají díky postupující klimatické změně a vlivu na lidskou populaci do popředí zájmu.