Již loni na podzim předali zástupci akciové společnosti ŠKODA AUTO krkonošským strážcům tři elektrokola, která jim posloužila při výkonu strážní služby.
Se začátkem letních prázdnin začne i zvýšený nápor na krásy Krkonošského národního parku. Není od věci si připomenout, jaká pravidla platí v tomto cenném a křehké území.
Správa Krkonošského národního parku vyzývá k boji proti invazivnímu druhu – lupině mnoholisté. Tato krásně kvetoucí rostlina představuje pro krkonošské luční druhy značné riziko.
Správa Krkonošského národního parku ve snaze ochránit vzácnou a zranitelnou přírodu vrcholu Sněžky před náporem neukázněných návštěvníků opět přistupuje k instalaci ochranných sítí oddělujících prostor pro turisty od prostoru pro přírodu.
Letité stromy jsou součástí krajiny i mnohých sídel. Jsou to pamětníci starých časů, a tak si většinou neumíme představit, že by musely být odstraněny, ať už z hlediska zdravotního nebo bezpečnostního.
Hospodáři i zvířata se po několikaměsíčním úzkém soužití na zimovišti nemohou dočkat horských pastvin – není se čemu divit, vždyť přece za plotem roste nejlepší tráva!
Kdokoliv se pohybuje v přírodě, vnímá, jaké je sucho. A to znamená zvýšené riziko požárů. Jilemničtí hasiči proto dnes na Zabylském hřbetu hasili nasimulovaný lesní požár.
Dvě stovky pracovníků Správy KRNAP a na sedm desítek dobrovolníků závěrem minulého týdne vyrazily na turistické cesty vedoucí Krkonošemi s cílem vysbírat pohozené odpadky.
Právě dnes slaví Krkonošský národní park 59 let od svého vyhlášení. 17. května 1963 byla završena snaha generací odborníků a vědeckých institucí o vyhlášení Krkonoš národním parkem.
Na mezinárodní konferenci panevropské Federace chráněných území Evropy EUROPARC v rakouském Pamhagenu u Neziderského jezera se dostalo začátkem května významného ocenění správám našich národních parků a jejich přeshraničním protějškům.